Praha, Brno, Ostrava

Jsme zde pro vás již 24 let

Nekorektní chování k zaměstnancům: Smích skrze slzy

14.10.2023

Vezměte si popcorn, sedněte si pohodlně a připravte se na ten nejlepší sitcom, který jste kdy viděli. Hlavní hrdina? Váš šéf. Scéna? Vaše pracoviště. Příběh? Nekorektní chování k zaměstnancům. Hahaha! Cože, to není vtipné? No, asi máte pravdu. Ale nezoufejte, při správném pohledu na věc se najde i v tom nejtemnějším rohu místo pro smích. Alespoň doufám.

Pravidelný den na pracovišti začíná. Přijdete do práce ve chvíli, kdy vaši kolegové diskutují o tom, kdo dostal nejdelší a nejsložitější úkol od šéfa. Vyhrává ten, kdo musí vytvořit prezentaci pro příští týden na téma "Jak vylepšit efektivitu práce při využívání kancelářských houbiček". A to vše během pěti minut. Zdá se, že soutěž o absurdiádu dne je v plném proudu.

Po obědě přichází na řadu další oblíbený segment - "Co by to bylo za den bez nezdravé dávky kritiky?". Šéf prochází kanceláří a rozdává "komplimenty" jako: "Tvoje práce je jako abstraktní umění, nemám tušení, co to je, ale jsem si jistý, že to stojí za prd." Nebo klasické: "Pokud by tvá práce byla písnička, byla by to 'Despacito'. Všichni ji nesnáší, ale neustále se nám vrací."

A konečně, vrchol dne - "Šéfův roast". Moment, kdy se všichni sejdou, a šéf začne vyprávět vtipy na úkor zaměstnanců. "Myslel jsem, že jsem měl špatný den, dokud jsem neviděl výsledky práce našeho marketingového týmu."

Přestože se to může zdát jako scéna z komedie, je to bohužel realita mnoha pracovišť. Ale co s tím dělat? No, možná bychom měli začít tím, že se naučíme smát tomu všemu. Protože nakonec, smích je ten nejlepší lék. I když, počkat, možná by bylo lepší najít si novou práci. Ano, to zní jako lepší nápad.

Zdroj: https://www.facebook.com/anexperson.cz

Nekorektní chování k zaměstnancům: Smích skrze slzy

Náš newsletter