Praha, Brno, Ostrava

Jsme zde pro vás již 24 let

Personalista není nepřítel

14.10.2023

Pohovory jsou pro mnohé lidi stresujícím zážitkem. Představa, že někdo posuzuje naše schopnosti, nám způsobuje úzkost a strach. Ale zapomeňte na tyto negativní emoce. Personalista není nepřítel, který čeká na vaše chyby, aby vás mohl okamžitě vyloučit. Právě naopak. Jeho hlavním cílem je najít pro firmu tu nejlepší možnou osobu na danou pozici. Proto se nebojte pohovorů a nahlédněte na ně z jiné perspektivy.

Personalista je kamarád, ne nepřítel - Personalista je osoba, která se snaží vybrat ty nejlepší kandidáty pro firmu, pro kterou pracuje. Má za cíl zajistit, aby její tým byl co nejkvalitnější a nejefektivnější. To ovšem neznamená, že chce najít chyby v tom, co děláte nebo říkáte. Naopak, je zde, aby vám pomohl prezentovat se v tom nejlepším světle. Personalista je také první osoba ve firmě, kterou potkáte. Je to ten, kdo vás uvítá a pomáhá vám se v první fázi orientovat. Jeho úkolem je, abyste se cítili pohodlně a vítaně, ne abyste měli strach a obavy.

Pohovor je příležitost, ne zkouška - Mnoho lidí vnímá pohovor jako zkoušku, kterou musí složit. Ale to není pravda. Pohovor je příležitost. Příležitost ukázat, co umíte a co můžete firmě nabídnout. Je to šance, jak se prezentovat a ukázat své silné stránky. Na pohovoru nemusíte znát odpověď na všechny otázky. Důležité je být upřímný a pokud si nejste něčím jistí, nebojte se to říct. Personalista očekává, že budete otevření a upřímní, ne že budete znát odpovědi na všechno.

Příprava je klíčem - Nejlepší způsob, jak se zbavit strachu z pohovorů, je příprava. Čím lépe se na pohovor připravíte, tím méně stresující bude. Důkladně si prostudujte informace o firmě, o pozici, na kterou se hlásíte, a připravte se na běžné otázky, které se na pohovorech často objevují. Můžete také trénovat odpovědi na otázky před zrcadlem nebo s přítelem. Čím více cvičíte, tím se budete cítit lépe a jistěji.

Nezapomeňte, že personalista je na vaší straně. Chce vás poznat a zjistit, jestli byste byli dobrou volbou pro firmu. Takže se nebojte a jděte do toho s jistotou, že uděláte to nejlepší, co můžete.

Zdroj: https://www.facebook.com/anexperson.cz

Personalista není nepřítel

Náš newsletter